patsiendile

Perearst Kristel Uustamm
Kabinet 301

E 14.00 – 18.00
T 09.00 – 13.00
K 09.00 – 13.00 terved beebid ja – väikelapsed
N 09.00 – 13.00
R 09.00 – 13.00

Pereõde Kadri Rodin
Kabinet 303

E 10.00 – 18.00
T 08.30 – 16.30
K 08.30 – 16.30
N 08.30 – 16.30
R 08.00 – 16.00

Pereõde Margit Kask
Kabinet 304

E 10.00 – 18.00
T 08.30 – 16.30
K 08.30 – 16.30
N 08.30 – 16.30
R 08.00 – 16.00

Vastuvõtuajad võivad muutuda olenevalt koolitustest, puhkustest jm põhjustest.

Telefonitund
E 11.00 – 12.00
T – R 09.00 – 10.00

Telefonile vastame ka teistel tööaegadel olenevalt pereõdede kontaktvastuvõtu intensiivsusest.

 • Vastuvõtule on vaja eelnevalt registreerida, ka väga kiireloomulise tervisemure korral.
 • Vastuvõtule registreerimisel küsime põhjust, miks patsient tahab tulla vastuvõtule, et saaksime pakkuda sobivaima ja kiireima lahenduse.
 • Aja registreerimiseks vastuvõtule palume pöörduda pereõe poole, kas telefoni, e-Perearstikeskuse, e-posti või registratuuri kaudu, kuhu saab jätta teateid (triaaži tõttu registratuuri teel otse aega broneerida ei saa).
 • Mitme pereliikmega tulles palume broneerida aeg igale pereliikmele eraldi.
 • Kui Te hilinete arsti vastuvõtule on arstil õigus osutada Teile tervishoiuteenust lühema konsultatsiooniaja jooksul või keelduda Teid vastu võtmast. Ühe patsiendi vastuvõtuaeg on 20 minutit, tervete imikute läbivaatuseks 30 minutit. Kui Teil on rohkem muresid, palun andke sellest teada vastuvõtule registreerimisel.
 • Kui Te ei saa kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest võimalikult kiiresti teatada. Vabanenud aja saame pakkuda järgmisele abivajajale.
 • Ägedalt haigestunud patsiente võtab esmalt vastu pereõde, kes vajadusel organiseerib perearsti vastuvõtuaja.
 • Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreeruda, sest enne lahendatakse registreerunud patsientide terviseküsimused. ERANDIKS nii arsti kui õe vastuvõtule pääsemisel on ELUOHTLIK seisund.
 • Arsti vastuvõtule mitteregistreerunud patsiente teenindab pereõde. Pereõde võtab vastu ka need patsiendid, kes arsti vastuvõtule ei mahu, aga vajavad kiiret meditsiinilist otsust.
 • Väljaspool perearsti tööaega töötab 24h perearsti nõuandetelefon 1220
 • Tõeliselt erakorralise terviseprobleemiga pöörduda SA Pärnu Haigla Erakorralise Meditsiini Osakonda (EMO) aadressil Ristiku 1, Pärnu või kutsuda kiirabi tel 112.
 • Vaata lisaks, millal pöörduda Erakorralise Meditsiini Osakonda või perearsti juurde juhendeid: EMO laps ja EMO täiskasvanu.
 • Vastuvõtule tuleb registreeruda telefoni või e-perearstikeskuse teel, vajalik on täpsustada pöördumise põhjus, ilma etteteatamata vastuvõtule tulla ei saa.
 • Palume keskusesse sisenedes oma käsi desinfitseerida. Hommikupoolsed ajad on ette nähtud infektsiooni tunnusteta inimestele.
 • Palume tulla kohale võimalikult täpseks ajaks, et inimesed ei koonduks ukse taha ja jõuaksime pinnad desinfitseerida.
 • Kui Teil tekivad viirushaiguse sümptomid või olete kokku puutunud covid-19 viirust kandva inimesega, palume kohale mitte tulla, vaid saata e-perearstikeskuse või e-posti kaudu teade, et leida uus vastuvõtuaeg.
 • Viirusinfektsiooni sümptomitega haigestunutel soovitame vastuvõtul maski kanda.
 • Tervete laste profülaktiline läbivaatus ja vaktsineerimine
  K 9.00 – 12.00
  Lapsega koos lubatakse vastuvõtule üks saatja.

  Kroonilise haiguse ägenemisega v.m terviseküsimusega patsiendid (ilma viirusinfektsiooni sümptomiteta) kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal
  E     14.00 – 16.00
  T – R 9.00 – 12.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

  Ülemiste hingamisteede viirusinfektsiooni sümptomitega või palavikuga patsiendid kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal.
  E       16.00 – 18.00
  T – R 12.00 – 16.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

Retseptid pikendatakse 3 tööpäeva jooksul.
Retsepte saab pikendada läbi E-perearstikeskuse, e-posti teel või helistades telefonil 4477938.

Sidevahendi teel ei pikendata esmakordselt või ühekordselt vaja minevat ravimit, samuti uinutite, rahustite ja teiste psühhotroopsete ravimite retsepte.

Töövõimetuslehe avamiseks tuleb võtta ühendust haigestumise päeval.

Tagasiulatuvalt võib töövõimetuslehe avada, kui kindlustatud isik haigestub või hoolduse või põetusevajadus tekib nädalavahetusel, rahvuspühal või riigipühal ja isik teavitab sellest tervishoiutöötajat sidevahendite teel või vastuvõtule tulles vahetult järgneval tööpäeval ja kui kindlustatud isiku haigestumise kohta on tehtud kanne tervise infosüsteemi.

Töövõimetusleht on rahaline dokument, seetõttu palume töövõimetuslehte vajaval patsiendil perearsti või pereõega suheldes kinni pidada kokku lepitud tähtaegadest.

Kui kindlustatud isik ei ilmu kokku lepitud ajal vastuvõtule või ei kontakteeru tervishoiutöötajaga kokku lepitud ajal ilma mõjuva põhjuseta, lõpetab tervishoiutöötaja töövõimetuslehe kolme tööpäeva jooksul kokkuleppe rikkumise kuupäevaga. Kui isiku mitteilmumine on põhjendatud, siis töövõimetuslehte rikkumise tõttu ei lõpetata. 

Synlabi vere- ja uriiniproovi andmise patsiendijuhend siin 

Analüüside tegemisel lähtume patsiendi anamneesist ja tervisekaebustest. Kui patsiendina on soov teha analüüse, mille määramiseks näidustus puudub, tuleb nende eest ise tasuda.

Eriarsti poolt tasulisel vastuvõtul määratud analüüsid on tasulised ja nende tegemiseks võib pöörduda Synlabi.

Saatekirja ei ole vaja järgmiste eriarstide juurde:

 • silmaarst
 • naha- suguhaigusrearst
 • naistearst
 • psühhiaater
 • kopsuarst (tuberkuloosi kahtlusel)
 • hambaarst
 • traumade puhul kirurg või ortopeed

Eriarstile aja broneerimiseks (välja arvatud ülal loetletud erialad) on vajalik saatekiri. Saatekirja aluseks on meditsiiniline näidustus ning otsuse selle kohta teeb perearst. Kui meditsiiniline näidustus puudub, siis on võimalik pöörduda eriarsti tasulisele vastuvõtule.
Saatekiri peab olemas olema enne eriarsti vastuvõtuaja broneerimist. Tagantjärele saatekirju ei väljastata.

Kui patsient pöördub saatekirja nõudega eriarsti vastuvõtule ilma saatekirjata, siis on vastuvõtt ja kõik kaasnevad teenused talle tasulised.
Patsient saab vaadata kõiki talle väljastatud kui ka broneeringuga seotud digisaatekirju riiklikust patsiendiportaalist digilugu.ee

Kui eriarsti juures selgub, et patsient vajab tema hinnangul teise eriarsti vastuvõttu, saab teha saatekirja eriarstile seesama eriarst. Patsient ei pea minema saatekirja saamiseks tagasi oma perearsti juurde.

Kui eriarst jätab patsiendi enda juurde jälgimisele ja patsient vajab tagasikutset, teeb eriarst patsiendile uue saatekirja. 

JUHILOA TERVISETÕEND
Autojuhi tervisetõendi tegemiseks on eelnevalt vaja täita ja digiallkirjastada tervisedeklaratsioon aadressil www.digilugu.ee ning seejärel kokku leppida aeg pereõe vastuvõtule. Tervisetõendi väljastamine on tasuline.
Tervisetõendi tegemisel on vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart) ning prillid või läätsed, kui patsient neid kannab.
Perearst saab tervistest või tarbimisharjumustest tingitud vastunäidustuste puudumisel väljastada tervisetõendit kõigi kategooriate mootorsõidukite juhtidele, sh kutselised autojuhid ja sõiduõpetajad.
Mootorsõidukijuhi tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

RELVALOA TERVISETÕEND
Tervisetõendi tegemisel on samuti vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart) ning prillid või läätsed, kui patsient neid kannab.
Kõik relvaloa tervisetõendit taotlevad isikud saadame psühhiaatri vastuvõtule. Relvaloa saamiseks vajalikud tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

TERVISETÕEND TÖÖLE
Tervisetõend on tasuline ja selle vormistamiseks tuleb end registreerida pereõe vastuvõtule.

Tõendite väljastamine on tasuline teenus.

Terviseandmete turvaliseks käsitlemiseks palume pöörduda läbi e-Perearstikeskuse.  Sisenedes tuvastatakse Teie isik SMART-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

Lapse tervise küsimustes saate siseneda enda nimega ning kirjutada tekstis lapse nimi ja isikukood.

e-Perearstikeskuses on võimalik teatada haigestumisest, avada haiguslehte, pikendada oma retsepte, leppida kokku vastuvõtuaja osas, küsida tervisenõu ja uuendada tervisetõendeid.

Erakorralise murega soovitame helistada 4477938, kutsuda kiirabi või pöörduda EMO-sse.

E-perearstikeskust saavad kasutada meie nimistu patsiendid. Muudes küsimustes võib pöörduda aadressil dr.uustamm@gmail.com. E-kirjadele vastame esimesel võimalusel kuni 5 tööpäeva jooksul. Mittemeditsiilise probleemiga pöördudes on meil õigus Teile mitte vastata.

ePAK haigusest teatamise piltjuhis

ePAK retseptide pikendamise piltjuhis

ePAK sõnumile foto lisamise piltjuhis

Koduvisiidi vajaduse otsustab arst. Kodus on diagnostikavõimalused äärmiselt piiratud. Esmast nõustamist saab teha ka telefoni teel, seega pöörduge esmalt pereõe poole, kes Teid ära kuulab ja lepib kokku edasise tegevuse.
Koduvisiit on tasuline

Eestis vaktsineeritakse lapsi ja noorukeid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, rotaviirusnakkuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse, HPV ja b-tüübi hemofiilusnakkuse vastu.  Vaata lähemalt Laste vaktsineerimine

Vaktsineerimisi viivad läbi pereõed. Visiidiaeg on eelnevalt kokkulepitud.

Samuti toimub täiskasvanute vaktsineerimine difteeria-teetanuse vastu iga kümne aasta tagant. Vaata lähemalt Täiskasvanute vaktsineerimine