patsiendile

Perearst Kristel Uustamm

Kabinet 301

E 14.00 – 18.00
T 09.00 – 16.00
K 09.00 – 13.00 terved beebid ja – väikelapsed
N 09.00 – 16.00
R 09.00 – 13.00

Peremeditsiini arst-resident Sigrid Latt

Kabinet 301

E 14.00 – 18.00
T 09.00 – 16.00
K 09.00 – 13.00 terved beebid ja – väikelapsed
N 09.00 – 16.00
R 09.00 – 13.00

Pereõde Kadri Rodin
Kabinet 303

E 10.00 – 18.00
T 08.30 – 16.30
K 08.30 – 16.30
N 08.30 – 16.30
R 08.00 – 16.00

Pereõde Margit Kask
Kabinet 304

E 10.00 – 18.00
T 08.30 – 16.30
K 08.30 – 16.30
N 08.30 – 16.30
R 08.00 – 16.00

Vastuvõtuajad võivad muutuda olenevalt koolitustest, puhkustest jm põhjustest.

  • Vastuvõtule on vaja eelnevalt registreerida, ka väga kiireloomulise tervisemure korral.
  • Vastuvõtule registreerimisel küsime põhjust, miks patsient tahab tulla vastuvõtule, et saaksime pakkuda sobivaima ja kiireima lahenduse.
  • Aja registreerimiseks vastuvõtule palume pöörduda pereõe poole, kas telefoni, e-Perearstikeskuse, e-posti või registratuuri kaudu, kuhu saab jätta teateid (triaaži tõttu registratuuri teel otse aega broneerida ei saa).
  • Mitme pereliikmega tulles palume broneerida aeg igale pereliikmele eraldi.
  • Kui Te hilinete arsti vastuvõtule on arstil õigus osutada Teile tervishoiuteenust lühema konsultatsiooniaja jooksul või keelduda Teid vastu võtmast. Ühe patsiendi vastuvõtuaeg on 20 minutit, tervete imikute läbivaatuseks 30 minutit. Kui Teil on rohkem muresid, palun andke sellest teada vastuvõtule registreerimisel.
  • Kui Te ei saa kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest võimalikult kiiresti teatada. Vabanenud aja saame pakkuda järgmisele abivajajale.
  • Ägedalt haigestunud patsiente võtab esmalt vastu pereõde, kes vajadusel organiseerib perearsti vastuvõtuaja.
  • Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreeruda, sest enne lahendatakse registreerunud patsientide terviseküsimused. ERANDIKS nii arsti kui õe vastuvõtule pääsemisel on ELUOHTLIK seisund.
  • Arsti vastuvõtule mitteregistreerunud patsiente teenindab pereõde. Pereõde võtab vastu ka need patsiendid, kes arsti vastuvõtule ei mahu, aga vajavad kiiret meditsiinilist otsust.
  • Väljaspool perearsti tööaega töötab 24h perearsti nõuandetelefon 1220
  • Tõeliselt erakorralise terviseprobleemiga pöörduda SA Pärnu Haigla Erakorralise Meditsiini Osakonda (EMO) aadressil Ristiku 1, Pärnu või kutsuda kiirabi tel 112.
  • Vaata lisaks, millal pöörduda Erakorralise Meditsiini Osakonda või perearsti juurde juhendeid: EMO laps ja EMO täiskasvanu
  • Vaata ka Kust oma tervisemurele abi saab 
  • Vastuvõtule tuleb registreeruda telefoni või e-perearstikeskuse teel, vajalik on täpsustada pöördumise põhjus, ilma etteteatamata vastuvõtule tulla ei saa.
  • Suhtlus perearstpraksisega 
  • Palume keskusesse sisenedes oma käsi desinfitseerida. Hommikupoolsed ajad on ette nähtud infektsiooni tunnusteta inimestele.
  • Palume tulla kohale võimalikult täpseks ajaks, et inimesed ei koonduks ukse taha ja jõuaksime pinnad desinfitseerida.
  • Kui Teil tekivad viirushaiguse sümptomid või olete kokku puutunud covid-19 viirust kandva inimesega, palume kohale mitte tulla, vaid saata e-perearstikeskuse või e-posti kaudu teade, et leida uus vastuvõtuaeg.
  • Viirusinfektsiooni sümptomitega haigestunutel soovitame vastuvõtul maski kanda.
  • Tervete laste profülaktiline läbivaatus ja vaktsineerimine
    toimub pereõe juures teisipäeviti kell 9.00-12.00 ja perearsti juures kolmapäeviti kell 9.00-12.00

    Kroonilise haiguse ägenemisega v.m terviseküsimusega patsiendid (ilma viirusinfektsiooni sümptomiteta) kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal
    E     14.00 – 16.00
    T – R 9.00 – 12.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

    Ülemiste hingamisteede viirusinfektsiooni sümptomitega või palavikuga patsiendid kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal.
    E       16.00 – 18.00
    T – R 12.00 – 16.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

Üheks võimaluseks meiega ühendust võtta on telefoni teel, selleks oleme loonud kindlad ajad.  Telefonile vastame terve tööpäeva ulatuses, aga siis toimub telefonile vastamine muu töö kõrvalt ja sõltub selle intensiivsusest. Teateid saab jätta ka registratuuri, mille järgselt võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel kuni 3 tööpäeva jooksul.

Telefonitund
E 11.00 – 12.00
T-R 09.00 – 10.00

Vaata ka Kust oma tervisemurele abi saab 

Hea patsient!

Oleme tänulikud igakülgse tagasiside eest! Vastused aitavad meil näha oma tööd läbi Teie silmade.
Kogu Teilt saadud info jääb anonüümseks.
Kokku on küsimustikus 20 lihtsat küsimust ja selle täitmine võtab aega ca 4 minutit. 

Tagasiside

Retseptid pikendatakse 3 tööpäeva jooksul.
Retsepte saab pikendada läbi E-perearstikeskuse, e-posti teel, helistades telefonil 4477938 või jättes registratuuri teate telefonil 4477912

Sidevahendi teel ei pikendata esmakordselt või ühekordselt vaja minevat ravimit, samuti uinutite, rahustite ja teiste psühhotroopsete ravimite retsepte.

Töövõimetuslehe avamiseks tuleb võtta ühendust haigestumise päeval.

Tagasiulatuvalt võib töövõimetuslehe avada, kui kindlustatud isik haigestub või hoolduse või põetusevajadus tekib nädalavahetusel, rahvuspühal või riigipühal ja isik teavitab sellest tervishoiutöötajat sidevahendite teel või vastuvõtule tulles vahetult järgneval tööpäeval ja kui kindlustatud isiku haigestumise kohta on tehtud kanne tervise infosüsteemi.

Töövõimetusleht on rahaline dokument, seetõttu palume töövõimetuslehte vajaval patsiendil perearsti või pereõega suheldes kinni pidada kokku lepitud tähtaegadest.

Kui kindlustatud isik ei ilmu kokku lepitud ajal vastuvõtule või ei kontakteeru tervishoiutöötajaga kokku lepitud ajal ilma mõjuva põhjuseta, lõpetab tervishoiutöötaja töövõimetuslehe kolme tööpäeva jooksul kokkuleppe rikkumise kuupäevaga. Kui isiku mitteilmumine on põhjendatud, siis töövõimetuslehte rikkumise tõttu ei lõpetata. 

Synlabi vere- ja uriiniproovi andmise patsiendijuhend siin 

Analüüside tegemisel lähtume patsiendi anamneesist ja tervisekaebustest. Kui patsiendina on soov teha analüüse, mille määramiseks näidustus puudub, tuleb nende eest ise tasuda.

Eriarsti poolt tasulisel vastuvõtul määratud analüüsid on tasulised ja nende tegemiseks võib pöörduda Synlabi.

Saatekirja ei ole vaja järgmiste eriarstide juurde:

  • silmaarst
  • naha- suguhaigusrearst
  • naistearst
  • psühhiaater
  • kopsuarst (tuberkuloosi kahtlusel)
  • hambaarst
  • traumade puhul kirurg või ortopeed

Eriarstile aja broneerimiseks (välja arvatud ülal loetletud erialad) on vajalik saatekiri. Saatekirja aluseks on meditsiiniline näidustus ning otsuse konsultatsioonivajaduse kohta teeb arst. Kui meditsiinilist näidustust edasisuunamiseks ei ole, on võimalik pöörduda eriarsti tasulisele vastuvõtule.
Saatekiri peab olemas olema enne eriarsti vastuvõtuaja broneerimist. Tagantjärele saatekirja väljastada ei saa.

Kui patsient pöördub saatekirjanõudega eriarsti vastuvõtule ilma saatekirjata, siis on vastuvõtt ja kõik kaasnevad teenused talle tasulised.
Patsient saab vaadata kõiki talle väljastatud kui ka broneeringuga seotud digisaatekirju riiklikust patsiendiportaalist digilugu.ee

Kui eriarsti juures selgub, et patsient vajab tema hinnangul teise eriarsti konsultatsiooni, saab ta patsiendi edasi suunata kasutades e-konsultatsiooni või tehes saatekirja. Patsient ei pea sellisel juhul saatekirja vormistamiseks eraldi perearsti juurde pöörduma.

Kui eriarst jätab patsiendi enda juurde jälgimisele, kes vajab tema tagasikutset, teeb ta patsiendile vastava saatekirja. 

JUHILOA TERVISETÕEND
Autojuhi tervisetõendi tegemiseks on eelnevalt vaja täita ja digiallkirjastada tervisedeklaratsioon aadressil www.terviseportaal.ee ning seejärel kokku leppida aeg pereõe vastuvõtule. Tervisetõendi väljastamine on tasuline.
Tervisetõendi tegemisel on vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart) ning prillid või läätsed, kui patsient neid kannab.
Perearst saab tervistest või tarbimisharjumustest tingitud vastunäidustuste puudumisel väljastada tervisetõendit kõigi kategooriate mootorsõidukite juhtidele, sh kutselised autojuhid ja sõiduõpetajad.
Mootorsõidukijuhi tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

RELVALOA TERVISETÕEND
Tervisetõendi tegemisel on samuti vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart) ning prillid või läätsed, kui patsient neid kannab.
Kõik relvaloa tervisetõendit taotlevad isikud saadame psühhiaatri vastuvõtule. Relvaloa saamiseks vajalikud tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

TERVISETÕEND TÖÖLE
Tervisetõend on tasuline ja selle vormistamiseks tuleb end registreerida pereõe vastuvõtule.

Tõendite väljastamine on tasuline teenus.

Terviseandmete turvaliseks käsitlemiseks palume pöörduda läbi e-Perearstikeskuse.  Sisenedes tuvastatakse Teie isik SMART-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

Lapse tervise küsimustes saate siseneda enda nimega ning kirjutada tekstis lapse nimi ja isikukood.

e-Perearstikeskuses on võimalik teatada haigestumisest, avada haiguslehte, pikendada oma retsepte, leppida kokku vastuvõtuaja osas, küsida tervisenõu ja uuendada tervisetõendeid.

Erakorralise murega soovitame helistada 4477938, kutsuda kiirabi või pöörduda EMO-sse.

E-perearstikeskust saavad kasutada meie nimistu patsiendid. Muudes küsimustes võib pöörduda aadressil dr.uustamm@gmail.com. E-kirjadele vastame esimesel võimalusel kuni 5 tööpäeva jooksul. Mittemeditsiilise probleemiga pöördudes on meil õigus Teile mitte vastata.

ePAK haigusest teatamise piltjuhis

ePAK retseptide pikendamise piltjuhis

ePAK sõnumile foto lisamise piltjuhis

Koduvisiite teeb perearst või pereõde vaid raske liikumispuudega inimeste juurde meditsiinilisel näidustusel. Koduvisiidi vajaduse osas teeb otsuse perearst või pereõde, kuna kodus on diagnostikavõimalused väga piiratud. Esmast nõustamist teeme telefoni teel, seega palun pöörduge esmalt pereõe poole, kes lepib kokku edasise tegevuse. 

Koduvisiit on tasuline

Eestis vaktsineeritakse lapsi ja noorukeid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, rotaviirusnakkuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse, HPV ja b-tüübi hemofiilusnakkuse vastu.  Vaata lähemalt Laste vaktsineerimine 

 

Vaktsineerimisi viivad läbi pereõed. Visiidiaeg on eelnevalt kokkulepitud.

Samuti toimub täiskasvanute vaktsineerimine difteeria-teetanuse vastu iga kümne aasta tagant. Vaata lähemalt Täiskasvanute vaktsineerimine