Oluline info

Vastuvõtule tulles

  • Vastuvõtule tuleb registreeruda telefoni või e-perearstikeskuse teel, vajalik on täpsustada pöördumise põhjus, ilma etteteatamata vastuvõtule tulla ei saa.
  • Palume keskusesse sisenedes oma käsi desinfitseerida. Hommikupoolsed ajad on ette nähtud infektsiooni tunnusteta inimestele.
  • Palume tulla kohale võimalikult täpseks ajaks, et inimesed ei koonduks ukse taha ja jõuaksime pinnad desinfitseerida.
  • Kui Teil on viirushaiguse sümptomid või olete kokku puutunud covid-19 viirust kandva inimesega, palume kohale mitte tulla, vaid saata e-perearstikeskuse või emaili kaudu teade, et leida uus vastuvõtuaeg.
  • Keskuses viibimise ajal on maski kandmine kohustuslik üle 10 aastastel inimestel.

  • Tervete laste profülaktiline läbivaatus ja vaktsineerimine toimub kolmapäeviti 9.00 – 12.00. Lapsega koos lubatakse vastuvõtule üks saatja.
  • Kroonilise haiguse ägenemisega v.m terviseküsimusega patsiendid (ilma viirusinfektsiooni sümptomiteta) kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal
    E     14.00 – 16.00
    T – R 9.00 – 12.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

    Ülemiste hingamisteede viirusinfektsiooni sümptomitega või palavikuga patsiendid kutsume vajadusel vastuvõtule kindlaksmääratud kellaajal
    E       16.00 – 18.00
    T – R 12.00 – 16.00 v.a tervete laste vastuvõtuajad

vaktsineerimine

Vaktsineerimisele tulles arvestage järgmisega

  • tulge kokkulepitud ajaks, et vältida inimeste kogunemist ooteruumides.
  • süst tehakse õlavarde, riietus võiks olla selline, et saab mugavalt käe paljaks võtta.
  • pärast süsti peab jääma 15 minutiks perearstikeskusesse jälgimisele.
  • vaktsineerima tulge ainult siis, kui olete terve ja teil ei esine ülemiste hingamisteede ägedaid haigusnähtusid ega palavikku.
  • kui te ei saa kokkulepitud ajal vaktsineerimisele tulla, andke sellest perearstikeskusele esimesel võimalusel teada.
Registreeruda saab nii aadressil www.digilugu.ee kui ka kriisiinfo telefonil 1247 või meie praksise telefonil 4477938.

COVID-19 info ja vaktsineerimine

COVID-19 info (koroonaviirus ja selle vältimine; käitumine haigena; vaktsiinid, tõendid, nakatumine, ) leiate siit.

Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest oma perearstile või infotelefonil 1247.

Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest olemasolevad terviseprobleemid suurendavad COVID-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.

Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil COVID-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel ja palju harvemad kui COVID-19 põdemisel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.

Gripi info ja vaktsineerimine

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus. WHO ja ECDC ekspertide hinnangul põhjustab gripp maailmas 40 000 kuni 220 000 surmajuhtu aastas ning igal gripinakkuse hooajal haigestub 5–15% riigi elanikkonnast.

Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi (oktoobrist detsembrini). Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist.

Tasuta gripivaktsiin on kättesaadav kõigile üle 60-aastastele, 6-kuu kuni 7-aastastele lastele,  rasedatele, gripi riskirühma kuuluvatele ja üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele.

Rohkem infot gripi kohta leiate siit.

syringe, vaccine, injection-5882593.jpg